Põlvevööd, küünarliigesevööd

Põlvevööd, küünarliigesevööd

Terapeutilised vööd

“Fohow” vöösid ei ole vaja lülitada vooluvõrku, nad ei vaja laadimist, ei ole patareisid ega akumulaatoreid. Peamine – neil vöödel puudub elektriline toime (mille olemasolu korral tekiks elektriväli, mis avaldaks negatiivset mõju rakkude ja kudede aktiivsusele ja teeks olematuks magnetvälja tervendava toime)! Magnetteraapia, mineraal-teraapia ja infrapunakiirguse kompleksse toime tulemusena toodete tervendus-profülaktiline efekt mitmekordistub; teraapiate summaarne mõju ületab iga üksiku teraapialiigi efektiivsuse tunduvalt (tekib nn sünergismi efekt) Turul müüakse mitmesuguseid magnetvöösid. Proovige selle magneti külge kinnitada 2 sendine münt ja pöörake see allapoole. Tavaliselt sent kukub maha. See on märk, et magnetvälja mõju on olematu. Fofow vöödes on kasutatud meditsiinilisi magneteid 1700 gaussi.

195.00 EUR

Kirjeldus

Rahvusvahelise korporatsiooni Fohow faradoteraapilised vöödes on ühendatud infrapunasauna, refleksteraapia, füsioteraapia, mineraalteraapia kui ka magnetteraapia parimad omadused.

Faradoteraapilise vöö peamised koostisosad on järgmised:
– kiht erilist materjali, millesse on nanotehnoloogiate abil pikitud poolvääriskive, sealhulgas nefriiti jt, mis on võimelised tekitama infrapunakiirgust temperatuuril 36,6 – 37,5 kraadi;
– magnetid on paigutatud mõjutamaks akupunktuuri punkte ja on kompimisel selgesti tuntavad.
Magnetteraapia on inimorganismi mõjutamine magnetväljadega nii haigustest tervenemiseks kui profülaktikaks. On tõestatud, et magnetväljade toimel kiireneb rakumembraanide depolariseerumise protsess, st suureneb rakkude elektriline aktiivsus.

Väikese võimsusega püsimagnetväli stabiliseerib kudede elektrilist aktiivsust ja elektriliste impulsside juhitavust kõigis närvisüsteemi osades – nii tsentraalses kui perifeerses, mis on positiivseks momendiks kahjustatud rakkude taastumisprotsessis.
Perifeersete närvide piirkonnas tekib valutustamise efekt, mis on seotud valuretseptorite aktiivsuse langusega.
On täheldatud positiivseid tulemusi haigete taastumisel pärast insulti.
Väikese intensiivsusega magnetväli parandab kapillaarset verevoolu, mis annab häid tulemusi organite ja kudede patoloogia korral. Avaldab korrigeerivat toimet organitele ja kudedele molekulaarsel tasandil. Magnetväljade toimel suureneb veresoonte ja epiteelkudede läbitavus, mille tulemusena kiireneb tursete ja manustatud ravimite imendumine. Magnetteraapiat kasutatakse laialdaselt traumade, haavade ja nende tagajärgede ravimisel.

Magnetväljade toime ei põhjusta üldjuhul kehatemperatuuri tõusu ega nahaärritust. Magnetravi taluvad hästi nõrgestatud ja eakad haiged kaasnevate südame- ja veresoonkonnahaigustega, mis võimaldab kasutada vöösid ka neil juhtudel, kui muud füsioteraapia liigid on vastunäidustatud.
Magnetväljad mõjutavad positiivses suunas vee omadusi. Vesi on inimorganismi peamine koostisosa, me koosneme 75 – 80% ulatuses veest. Tänu neile muutustele paraneb kõigi rakustruktuuride aluseks olevate valguliste makro-ja mikromolekulide seisund, millest järeldub, et paranevad rakkude füüsikalised ja füsioloogilised parameetrid.
Väikesed täpid vöö pinnal on spetsiaalselt selleks valitud ja vöösse paigutatud mineraalid, sh mõned neist meteoriitse päritoluga. Nende pikkimiseks vöösse on kasutatud nanotehnoloogiaid.
Üheks neist mineraalidest on nefriit, mille raviomadusi tuntakse aastatuhandeid. Nefriit avaldab ravivat toimet verelibledele, lümfisõlmedele ja närvisüsteemile. Puutudes kokku inimkehaga, soojenevad nefriit ja teised mineraalid kehatemperatuurini (36,6 – 37,5 kraadi). Sel hetkel hakkab nefriit kiirgama soodsaimas diapasoonis infrapunast kiirgust (8 – 14 mikronit), mis vastab inimkeha kiirguse diapasoonile. Nefriidi infrapunase kiirguse toimel tekib resonantse neeldumise efekt ja keha hakkab aktiivselt neelama infrapunast energiat.

Täiendav mõjutamine infrapunaste kiirtega avaldab vereringele positiivset toimet kapillaaride tasandil, parandab verevarustust kudedes, sh ka kahjustatud kudedes, kiirendades toitainete juurdevooluga taastumisprotsesse ja toksiinide väljutamist rakkudest ja kudedest. Kõige selle tulemusena suureneb mitmesuguste koerakkude potentsiaalne energia ja normaliseerub nende funktsionaalne aktiivsus (regenereerumisvõime, funktsionaalne stabiilsus). Samuti paraneb fermentsüsteemide funktsionaalne seisund, mis on olulise tähtsusega mitmesuguste düstroofiate korral. Eelöeldust nähtub, et me saame mõjutada ainevahetushäiretest põhjustatud haiguste algpõhjust.
Infrapunased lained on kasulikud kõigile meie organismi kudedele (nahale, nahaalusele koele, lihastele, kõõlustele, lümfi- ja närvisüsteemile jne). Nad ergutavad meie rakkude bioloogilisi funktsioone, parandavad vere ringvoolu, tervendavad neuralgiat, selja- ja artriidivalusid, väljutavad toksiine ja süsihappegaasi meie verest ning avaldavad antibakteriaalset toimet.
Me teame, et kehatemperatuuri tõus on organismi kaitsereaktsioon mikroobide sissetungile. Temperatuuri tõus aktiviseerib organismi kaitsevõimet ja pidurdab paljude mikroobide elutegevust. Samas me teame ka seda, et organismi ülekuumenemine nõrgestab organismi funktsionaalset seisundit (nõrkus, krambid, teadvusehäired), mille tulemusena tervenemisprotsess aeglustub. Seetõttu oleme sunnitud sekkuma organismi kaitseprotsessi ja palaviku alla võtma. Korporatsiooni Fohow kombineeritud infrapunavöö lahendab selle probleemi. Selle abil on võimalik lokaalselt tõsta mingi kehapiirkonna temperatuuri, tekitamata üldist ülekuumenemist. Infrapunakiirgus lainepikkusega 8 – 14 mikronit tungib kehasse 14 cm sügavusele. Kuna nimmepiirkonna vööl on kaks tööpinda (ees ja taga), siis on selle abil võimalik samaaegselt mõjutada kõiki kudesid ja organeid, mis asuvad pealepandud vöö piirkonnas.
Traditsioonilises hiina meditsiinis (THM) on teada, et nefriit aitab aktiviseerida meie chi-energia tsirkulatsiooni, et keha saaks ise oma energeetilise tasakaalu saavutada või taastuda pärast suurt ülekoormust. Inimese organismis on 12 energiakanalit, mis tagavad energia ringlemise kõigis elutähtsates organites, ja kõik need kanalid läbivad kõhu- ja nimmepiirkonda. Teraapiline vöö võimaldab taastada energia täisväärtusliku liikumise kõigis organites ja parandada vereringet.

Magnetväli ja infrapunane kiirgus avaldavad inimorganismile väga kvaliteetset tervendavat toimet – kaovad valud seljas, kaelas, õlgades.
Faradoteraapiline vöö tervendab edukalt lülisambasonga, neerupuudulikkust, meeste ja naiste suguorganite haigusi.

Näidustused faradoteraapiliste vööde kasutamiseks

1. Südame-veresoonkonna süsteemi haigused: I-II astme hüpertooniatõbi, südameisheemia, reuma, vegetatiivse veresoonkonna düstoonia.

2. Kesk- ja perifeerse närvisüsteemi haigused ja traumad: lülisamba- ja seljaajutraumad, lülidevahelise ketta songad, lülisamba osteohondroos, seljaaju vereringehäired, isheemilised insuldid, närvipõletikud, erineva tekkega polüneuropaatiad, neuralgiad, neuroosid, neurasteenia, fantoomvalud, halvatused, pareesid.

3. Perifeersete veresoonte haigused: oblitereeriv (umbuv) I – II – III astme ateroskleroos, trombangiit, Reino haigus, krooniline venoosne ja lümfovenoosne puudulikkus, pindmiste ja süvaveenide tromboflebiit alaägedas faasis, posttrombofleebiline (veenipõletikujärgne) sündroom, diabeetilised angiopaatiad (veresoontehaigused).

4. Tugi- ja liikumisaparaadi haigused ja vigastused: deformeeruv osteoartroos (I – III staadium, ägenemise ja haigusnähtude taandumise faasis), nakkuslikud ja toksilised artriidid, polüartriidid, bursiidid ( liigeste limapauna põletikud), periartriidid, luumurdude aeglustunud kokkukasvamine, vigastused, kõõluste ja sidemete venitused ja nihestused.

5. Hingamisaparaadi haigused: kroonilised kopsupõletikud, krooniline bronhiit, bronhiaalastma (va hormoonsõltuv).

6. Seedetrakti haigused: mao ja kaksteistsõrmiksoole haavandtõbi ägedas ja taandumisfaasis, krooniline gastriit, alaäge ja krooniline pankreatiit (kõhunäärmepõletik), krooniline hepatiit (maksapõletik), sapiteede düskineesia (raskläbitavus, ahenemine), krooniline koletsüstiit (sapipõiepõletik), koliit (jämesoolepõletik).

7. Alaägedad ja kroonilised urogenitaalsed haigused: tsüstiit, uretriit (kusitipõletik), püelonefriit (neeruvaagnapõletik), adneksiit (emakamanuste põletik), prostatiit (eesnäärmepõletik), impotentsus, viljatus, kliimaksi sündroom, healoomulised kasvajad (müoom, fibromüoom, piimanäärme fibroom).

8. Liited.

9. Immuunsuse tõstmine.

10. Kõrva–nina–kurgupatoloogia: vasomotoorne riniit, krooniline riniit, haimoriit (ülalõuaurke põletik), krooniline farüngiit (neelupõletik), krooniline otiit (kõrvapõletik), kuulmisnärvi neuriit, larüngiit (kõripõletik), trahheiit (hingetoru põletik), riniit (nohu).

Vasomotoorse ja kroonilise riniidi korral soovitatakse kaelavöö asetada põskkoobaste, otsmikukoobaste või nina piirkonda, kusjuures vööd niisutada ei ole vaja, sest näonahk on väga tundlik.
Muudel juhtudel (trahheiit, farüngiit, kuulmisnärvi neuriit) kasutada vööd nii nagu tavaliselt – asetada tööpinnaga lülisamba kaelaosale või trahhea (hingetoru) piirkonda.
Kilpnäärmega seotud probleemide korral võib kaelavööd kasutada, kuid seda ei tohi kõvasti kinni tõmmata ega kaua peal hoida.

Faradoteraapilise vöö kasutamine lülisamba haiguste korral
Lülisambakanalis paikneb kesknärvisüsteemi tähtsaim osa – seljaaju, mis vastutab närviimpulsside edastamise eest organitelt ja kudedelt peaajju ja peaajust organitele ja kudedele ning täidab kompleksset reflektoorset funktsiooni. Lülisamba funktsionaalse seisundi häired annavad kohe tunda seljaaju töös, järelikult ka kogu organismi funktsioneerimises.
Osteohondroosi tagajärjel võivad selgroolülid ja ka seljaajukanal deformeeruda ning nii seljaaju kui tema närviimpulsse edastavad jätked saavad muljuda.
Kaela jämenemise kohast kuni teise vöösegmendini paikneb seljaaju külgmistes osades vegetatiivse närvisüsteemi sümpaatiline piirkond, mis reguleerib meie organismi veresoonte, siseorganite ja arvukate näärmete tööd. Sümpaatilised närvid väljuvad seljaajust koos seljaajunärvidega. Seljaajunärvi muljumise või kinnipigistamise tagajärjel tekib närvipõletik (radikuliit), millega tavaliselt kaasnevad valud ja mitmesugused liikumisfunktsiooni, aga ka naha ja siseorganite tundlikkuse häired.

Selgroolülide kaartes on avad, mille kaudu siseneb kolm paari artereid, mis varustavad seljaaju verega. Ülemine paar varustab verega ka ajutüve ja kuulub tagumise ajubasseini süsteemi. Väiksemadki verevarustushäired võivad põhjustada virvendust silmades, kehaasendi järsu muutmise korral võib tekkida peapööritus (nt kükkasendist püstitõusmisel läheb silmade ees mustaks). See on seotud puuduliku verevarustusega ajutüves ja väikeajus.
Mõjutades kombineeritud vöö abil lülisamba kaelapiirkonda on võimalik kõrvaldada kaelalihaste spasmid ja sellega parandada verevarustust. Samamoodi saame ilma mehaanilise mõjutamiseta (kasutamata manuaalterapeudi teenuseid) taastada kaelalülide õige korrelatsiooni, parandada seljaaju arterite funktsioneerimist ning harmoniseerida elektriimpulsside liikumist mööda seljaaju ja selle jätkeid kaelalülide ja ülemiste rinnalülide piirkonnas.
“Fööniksi” faradoteraapilise vöö FH – 02 toimel normaliseerub vererõhk, sest paraneb ajutüves paikneva ja verevarustuse eest vastutava keskuse töö. Vöö abil saame kiiresti kõrvaldada kaela- ja kuklavalud, vabaneda käte ja sõrmede naha tuimusest, parandada käteliigutuste täpsust. Seda vööd võib edukalt kasutada ka liigesetraumade korral, aga ka selliste krooniliste haiguste puhul, kus luustiku muutused ei ole selgelt avaldunud (nt. osteoporoos). Häid tulemusi on saavutatud artroos-artriitide ravimisel.

Kahe tööpinnaga (ees ja taga) nimmepiirkonna vöö abil saame avaldada tervendavat toimet nii lülisamba nimme- kui rinnaosale, so praktiliselt seljaaju mistahes piirkonnale.
Positiivseid tulemusi on saadud lülidevaheliste ketaste songa tervendamisel. Juba esmakordsel tarvitamisel 15 – 20 minuti jooksul valud kaovad, taastub liikumisaktiivsus. Song kujutab endast lõhet ketta seinas, mille tagajärjel sein nõrgeneb. Geelitaoline kettasisene aine rõhub ketta kahjustatud seinale ja sein sopistub välja. Aja jooksul song suureneb ja hakkab rõhuma seljaajule. Sellele reageerivad ketta vastaspoolel asetsevad lihased, mis tõmbuvad pingule, et kompenseerida rõhumist kahjustatud piirkonnas. Lihaste kestev spasm tekitab põletiku, mis põhjustab tugevaid valusid. Vöö toimel lihaste spasm kaob, rõhk kettale väheneb ning suureneb vahemaa selgroolülide vahel, mis võimaldabki saavutada positiivseid tulemusi.

Kirurgiline sekkumine 50% juhtumitest ei anna häid tulemusi. Operatsiooni käigus eemaldatakse kogu ketas või see ketta osa, mis rõhub seljaajule, kuid samas saavad kannatada ketta amortisatsiooniomadused, mis halvendab kahjustatud piirkonnast nii ülal- kui allpool asetsevate ketaste seisundit. Seetõttu opereeritakse vaid äärmisel juhul, kui kõik muud võimalused on ammendatud.

Vöö toime siseorganitele
Infrapunaste kiirte sügav ja pehme toime parandab vere ringlemist rinna- ja kõhuõõne organites kapillaaride tasandil, mis omakorda parandab nende organite funktsiooni.
Näiteks mõjutades vööga nimmepiirkonda me ei vabane üksnes valust, vaid parandame ka meie eritussüsteemi tähtsaima organi – neerude tööd, kusjuures vöö eesmine osa toimib pehmelt meie maksale ja soolestikule, parandades ainevahetust ja seedeprotsessi.
Vereringe paranemine kapillaaride tasandil kiirendab regeneratsiooniprotsesse – haigestunud organite või kudede taastumist (toksiliste ainevahetusjääkide kiire väljutamine) ja vähendab seiskumisnähtusid ehk paisusid, mis alati kaasnevad mistahes patoloogilise protsessiga (venoosne ja arteriaalne hüpereemia e liigne vere kogunemine mingis elundis v. kehaosas).

Mis siis toimub haigestunud organis?

Igale vigastusele vastab organism põletikuga, mille tagajärjel tekib kahjustatud piirkonnas turse, kapillaarid surutakse kokku ja verevool lakkab. Sel moel tabandunud piirkond eraldatakse organi või koe tervest osast. Sellise põletiku tagajärjel tekib arm, kuna eraldatud piirkond tavaliselt hävib. Mõjutades kapillaarset verevoolu on võimalik samal ajal mõjutada ka põletiku põhjust ennast, vähendades sellega organi või koe süvakahjustuse riski.
Kui põletiku on põhjustanud mikroobid, siis infrapunane kiirgus aitab kaasa mikroobide kiirele hävimisele, ilma et seejuures tekiks märgatavaid koekahjustusi, kuna infrapuna kiirgus pärsib bakterite paljunemisvõimet.

Kui asetada vöö ristluu või alakõhu piirkonda, siis paraneb oluliselt väikese vaagna organite seisund (naistel – munasarjad, munajuhad, manused, emakas, meestel – eesnääre), so suguorganite piirkonnad harmoniseeruvad, kuna peamised probleemid on siin seotud vere seiskumisega väikese vaagna organites. Verevoolu normaliseerumine ja väikese vaagna elundite hea seisund võimaldab pikendada seksuaalelu kestust. Meestel vähenevad oluliselt eesnäärmepõletiku (sh ka kroonilise) nähud ja tugevneb erektsioon.
Nimmepiirkonda mõjutades me parandame kapillaarset verevoolu neerukoores, kus paikneb 70% nefronitest ja kus toimub vereplasma filtreerimine. Neerukapillaarides püsib kõige kõrgem vererõhk – 70 mm elavhõbedasammast. Rõhu vähenedes tekivad filtratsiooni- ja tagasiimendumisprotsessi häired. Uriinis tõuseb soolade kontsentratsioon ja selle tagajärjel võivad tekkida kivid. Mõjutades neerusid infrapunaste kiirte ja magnetväljaga on võimalik hoida neerukapillaarides rõhku nõutaval tasemel.

Kui on soodumus kivide tekkeks, siis filtratsiooniprotsesside paranemine hakkab soodustama kivide lagunemist ja ennetama nende teket.
Maksa ja sapipõie piirkonna mõjutamine stimuleerib kapillaarset verevoolu neis organites ja on ühtlasi profülaktiliseks meetmeks seiskumisnähtude vastu. Paraneb nii sapi moodustumise kui sapierituse (sapipõie kokkutõmbumise) protsess ning sapi seiskumise põhjused kaovad. Sapipõie puudumise korral parandab vöö kasutamine sapi kvaliteeti, mis suubudes kaksteistsõrmiksoolde hakkab normaliseerima seedeprotsessi.
Me võime paigutada vöö erinevatele kehapiirkondadele ja mõjutada mistahes organit nii tervendamiseks kui profülaktikaks.

Kui olete hankinud endale “Fööniksi” vööd, siis on see sama hea, kui oleksite saanud füsioteraapiakabineti omanikuks, millel on kõik füsioteraapia head omadused ilma füsioteraapiale omaste puudusteta (intensiivsete elektromagnetväljade toime, kõrgsageduskiirgus jm).
Näiteks haiguse ägedas faasis on füsioteraapia vastunäidustatud, kuid vööde infrapunane kiirgus oma pehme toimega parandab vere tsirkulatsiooni haigestunud piirkondades, kuna väikese intensiivsusega püsimagnetväli avaldab rahustavat ja valuvaigistavat mõju. Need vööd ei põhjusta kudede ja organite ülekuumenemist, temperatuur püsib normaalse kehatemperatuuri piires või veidi kõrgem.
Traditsioonilisele füsioteraapiale on palju vastunäidustusi, korporatsiooni “Fööniks” vöödele on vastunäidustus raske onkoloogia, raske südame-veresoonkonna patoloogia, rasedus ja psüühilised haigused.
Vööde kasutamisega kaasnevaks positiivseks kõrvalmõjuks võib lugeda nahaaluse rasvkoe ladestuste vähenemist kõhul, vöökohal, kaela tagumises osas (seejuures pole vaja vööd niisutada ega hoida üle 1 tunni).
Vööd on valmistatud spetsiaalsest materjalist. Nende valmistamisel on arvesse võetud esteetika, mehaanika ja refleksteraapia poolt seatud nõudmisi ning hiina meditsiini seisukohti (meridiaanide ja akupunktuuripunktide mõjutamine).

Paljud probleemid organismis on seotud lülisamba fragmentide (selgroolülide) korrelatsiooni häiretega. Vastuseks sellele tekivad lihaste krambid, millega kaasneb energeetiline blokaad, mis takistab impulsside normaalset liikumist mööda seljaaju ja mille tagajärjel on häiritud kontroll siseorganite üle.
Vöö kõrvaldab lihaste spasmid ning taastab närviimpulsside normaalse tsirkulatsiooni seljaajus. Peale selle stabiliseerub meie energeetiliste meridiaanide ja energeetiliste keskuste (tšakrate) funktsioon, mis on vastavuses iidse õpetusega sellest, et kõik haigused on seotud energia tsirkuleerimise häiretega neis meridiaanides ja keskustes.
Halvad ilmastikutingimused, organismi ülejahtumine, pikaajaline istumine rooli või arvuti taga tekitavad palju probleeme selja, nimme ja kaela piirkonnas. Suurem osa neist on seiskumisnähtude (paisude) tagajärg, kuna vastavates kehapiirkondades on häiritud vereringe.

Magnetteraapia, mineraalteraapia ja infrapunakiirguse kompleksse toime tulemusena toodete tervendav-profülaktiline efekt mitmekordistub ning teraapiate summaarne mõju ületab iga üksiku teraapialiigi efektiivsuse tunduvalt (tekib nn sünergismi efekt).
Seega Fohow vööd aitavad lahendada paljusid probleeme – neil on kiire valuvaigistav toime, nad parandavad vereringet, reguleerivad ainevahetusprotsesse, põletavad nahaaluseid rasvaladestusi.
Protseduure võib teha igas vanuses. Protseduuride arv ei ole piiratud, kuid tuleks meeles pidada, et parimaid tervendus- ja profülaktilisi tulemusi ei taga niivõrd seansside kestus, kui just nende regulaarsus.

Alkoholi tarvitamine protseduuride ajal ja pärast neid on absoluutselt vastunäidustatud, kuna see võib kaasa tuua raskeid tagajärgi.

Tugevate valude või probleemide korral enne kasutamist vöö tööpinda niisutada (pihustiga või niiske peopesaga), seejärel asetada probleemsele piirkonnale ja kinnitada vöö küljes olevate kinnitusribadega. Mõju on tunda 5 – 10 minuti pärast (sõltuvalt naha tundlikkusest) kergete torgete ja soojusena (pidage meeles, tegemist ei ole sinepiplaastri ega tavalise soojendamisega, nahale ei teki jälgegi põletusest ega isegi punetust, ei tõuse ka temperatuur naha pinnal). Optimaalne protseduuri kestus on 15 – 30 minutit. Kui kõrvetustunne on teie jaoks liiga tugev, siis võib vöö eemaldada ka varem.
Pikemaajalise protseduuri korral ei ole vaja vööd niisutada, infrapunakiirgus toimib siis aeglaselt ja kõrvetustunnet ei teki. Sellist režiimi võib kasutada rasvarakkude lagundamiseks. Nii kaela- kui nimmevöösid võib kasutada kaks korda päevas, magamise ajal neid kanda ei soovitata. Tervendusprotseduur ei tohiks kesta üle 5 tunni.

Puhastamine
Puhastada bioloogiliselt aktiivseid pindasid niiske pehme lapiga. Võib ka pesta, kuid pesupulbreid kasutamata. Ei tohi kortsutada ega kuivatada otsese päikesevalguse käes.
Hoida kuivas ja pimedas kohas.
Kasutusaeg – 5 000 tundi.

Tooted kategoorias